استاد آزاد میرزاپور (۱۳۵۸) از نوازندگان بنام و چیره دست کرد زبان است که تبحر و دل نشینی صدای تار ایشان را بی ارتباط با زندگی با پدری هنرمند (رسول میرزاپور) که از حاذق ترین اساتید موسیقی هستند، نمی توان دانست. 

آشنایی حرفه ای موسیقی او در سن ۵ سالگی با آموزش سنتور آغاز شد و در این بین توانستند توانمندی خود را با حضور و اجرا در کنار گروه پدر اثبات کردند. 

او با تجربه ۵ ساله در زمینه نوازندگی سنتور برای آموختن حرفه ای در هنرستان موسیقی ثبت نام کردند. ایشان نه تنها تار را به صورت حرفه ای آموختند بلکه توانستند با استفاده از مظهر اساتیدی همچون محمد رضا لطفی و حسین علی زاده در یادگیری ساز های دیگری همچون سه تار و عود نیز بدرخشند. 

شکل گیری شخصیت هنری آزاد میرزاپور را می توان مرهون تلاش ایشان و کسب علم و تجربه از مظهر اساتیدی همچون طینوش بهرامی، شادروان رضا وهدانی، ارشد طهماسبی و حسین علی زاده دانست. 

سوابق هنری

نوای برخاسته از ساز ایشان آن چنان بر جان دل می نشیند که حتی در زمان تحصیل در هنرستان نیز آثار ایشان در رادیو و تلوزیون پخش می شد که با استقبال مردم نیز مواجه شد.

حضور در دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران در تبلور بیشتر مهارت ایشان بی تاثیر نبود به طوری که در آن زمان نیز نه تنها توانستند آثار زیادی را ضبط کنند بلکه گروه های بسیاری برای اجرا های مختلف از ایشان دعوت می کردند.

از آلبوم های ایشان می توان به "با ستاره ها"، "فصل عاشقی"، "ارگ خاموش"، "بی محابا" و "خداوندان اسرار" و... اشاره کرد. 

ایشان در فیلم ها و سریال های تلویزیون و سینما نیز سابقه نوازندگی داشته اند که از شاخص ترین آن ها می توان به فعالیت در سریال همسایه ها و سریال شیخ بهایی اشاره کرد. 

سال ۱۳۹۵ برای استاد میرزاپور نقطه عطفی در سینما و تلویزیون بود چرا که فعالیت در سریال همسایه ها توانست جلوه ای بیشتری از مهارت ایشان را به نمایش بگذارد. 

هم چنین آزاد میرزاپور به عنوان نوازنده عود در تور کنسرت "ایران من" که علاوه بر ایران، در اروپا و آمریکا نیز برگزار شد همراه با "همایون شجریان" و آهنگسازی "سهراب و طهمورث پور ناظری" فعالیت داشتند.

افزودن دیدگاه جدید