معرفی بهترین برنامه آموزش گیتار

در این محتوا قصد داریم به معرفی بهترین برنامه آموزش گیتار بپردازیم. یادگیری موسیقی خصوصا ساز گیتار این روزها طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. از طرفی هم برنامه های آموزشی مختلفی در دسترس هنرجویان می باشد، که به راحتی می توانند نسبت به یادگیری آن اقدام کنند. یکی از این روش ها مراجعه به آموزشگاه موسیقی و یادگیری در سر کلاس استاد و حضوری می باشد. برخی از افراد ترجیح می دهند در هنگام یادگیری و آموزش گیتار استاد را در کنار خود داشته باشند.

روش دیگر یادگیری که در این روزهای کرونایی بسیاری از ما آن را تجربه کرده ایم، یادگیری به صورت آنلاین و از راه دور می باشد. در این شیوه همچنان می توانید از حضور استاد در کنار خود استفاده کنید، اما به صورت آنلاین که همه ما از معایب و مزایای این روش با خبر هستیم. با این حال بسیاری از هنرجویان با استفاده از این روش توانسته اند، دوره های موسیقی و بهترین برنامه آموزش گیتار را دریافت کنند.

روش دیگری که در این مقاله می خواهیم بیشتر راجع به آن صحبت کنیم، استفاده از نرم افزارهای آموزشی گیتار می باشد، که این روزها با نصب آن بر روی گوشی، سیستم کامپیوتری و لپ تاپ می توانید به راحتی استفاده کنید.

یکی از رایج ترین آلات موسیقی که تقریبا در دسترس همگان قرار دارد و علاقه مندان بسیار زیادی هم دارد، ساز گیتار است. سازی که با قیمتهای بسیار مناسب قابل تهیه است، به راحتی قابلیت حمل و نقل دارد و یافتن آموزگار برای آموزش گیتار کار سختی نیست. این ساز در سبک های متنوعی مانند کلاسیک، پاپ، راک، فلامنکو و …. تدریس می شود. اما با در نظر گرفتن تمام موارد فوق هنرجو باید ضمن تمرین مستمر از روشهای گوناگون آموزش گیتار نیز آگاه باشد. این ساز دارای مدل و برندهای مختلفی است، که هنرجوی آموزش گیتار میتواند بر اساس نیازهایی که برای یادگیری این ساز دارد و همچنین بودجه مشخص شده یکی از انواع آن را تهیه کند. همانطور که میدانید تهیه گیتارهایی که از استاندارد و کیفیت بالاتری برخوردار هستند، مانند برندهایی چون یاماها، الحمرا و… هزینه بیشتری خواهد داشت. توصیه ما این است که به مارک های متفرقه و ارزان قیمت توجه نکنید. گیتار باید از استانداردهای اولیه و سلامت کافی برای شروع نوازندگی برخوردار باشد. ساز گیتار دارای ۶ سیم است و به صورت نشسته نواخته می شود. در آموزش گیتار برای نواختن آن از انگشتان هر دو دست راست و چپ استفاده می شود. برخی افراد نیز در آموزش گیتار از پیک برای نواختن به جای انگشتان دست راست استفاده می کنند. سیم های ساز از سه سیم با روکش فلز و سه سیم نایلونی تشکیل می شود. بر روی دسته گیتار قطعه های عمودی فلزی که به آن ها فرت گفته می شود، قرار دارد که با حرکت دست در پشت این فرت ها صدای ساز تولید می شود.

در ادامه این مقاله چند نرم افزار در زمینه آموزش گیتار که قابلیت نصب بر روی گوشی های اندروید و ios را دارند، معرفی خواهیم کرد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

نرم افزار اندروید آموزش گیتار

Justin Guitar

این نرم افزار یکی از راه هایی است، برای افرادی که می خواهند از این طریق دوره آموزش تصویری گیتار پاپ را ببینند. در این نرم افزار امکان یادگیری گیتار با ویدیو در دسترس هنرآموزان قرار گرفته است. این برنامه را فردی به نام Justin Sandercoe حمایت می کند، که خود نوازنده حرفه ای می باشد. ویدیو های موجود در این نرم افزار برای افراد مبتدی بسیار مناسب است. ویدیو ها بر اساس آموزش گیتار به صورت درس به درس جلو می رود و به گونه ای چیده شده است، که اگر درسی را به اتمام نرسانده باشید، امکان ورود به درس بعدی را نخواهید داشت. این نرم افزار همچنین کتابی در اختیار هنر آموز قرار می دهد، که دارای آهنگ های مختلف بوده و هنرجو می تواند آهنگ مورد علاقه خود را از طریق آن بنوازد. این کتاب دارای آهنگ هایی با سبک های راک، پاپ و… می باشد.

TrueFire

این نرم افزار آموزش گیتار کمی متفاوت تر عمل کرده و صرفا برای افراد مبتدی طراحی نشده است. در این نرم افزار میتوانید معلم و سبک آموزش گیتار را خودتان انتخاب کنید. ابتدا باید سبک مورد نظر خود را انتخاب کنید، سپس درس های مرتبط با آن را که به صورت ویدیوهای آموزشی آپلود شده اند، دریافت کنید. در بخش بعدی نیز می توانید معلم مورد نظر خود را انتخاب و ویدیوهای آموزش گیتار مورد نظر خود را در این نرم افزار آرشیو و یا دانلود کنید، تا به صورت آفلاین نیز به آن ها دسترسی داشته باشید.

Coach Guitar

این نرم افزار آموزش گیتار نیز دارای ویدیو های آموزش گیتار از پایه مبتدی میباشد؛ اما میتوانید برای یادگیری آهنگ نیز از آن استفاده کنید. از دیگر امکانات این نرم افزار دیدن بخشی ویدیو ها و یا همه آن می باشد؛ تا قبل از اینکه به سراغ آهنگ بعدی بروید، می توانید آن بخش را تمرین کنید. اگر مبتدی هستید، می توانید در بخش Basics از آموزش آنلاین گیتار پاپ استفاده کنید و آکوردها و تکنیک های مورد نظر را یاد بگیرید. در بخش Songs نیز افراد مبتدی میتوانند نواختن آهنگ را یاد بگیرند و در قسمت Levels درس های پایه ای را آموزش ببینید.

Songsterr

این نرم افزار آموزش گیتار مناسب افراد غیر مبتدی است. در این برنامه آموزش گیتار نیازمند تسلط به نت های موسیقی می باشید. در فهرست آهنگ ها، شاهد گسترده ترین فهرست خواهید بود.

نرم افزارهای کمکی آموزش گیتار

در آموزش گیتار اولین چیزی که باید یاد بگیرید این است، که چگونه ساز خود را کوک کنید. برای کوک کردن ساز دستگاهی به نام تیونر طراحی شده است، که میتواند نت مورد نظر و میزان ژوست بودن آن را تشخیص دهد. برای اینکه در آموزش گیتار این دستگاه همیشه همراه شما باشد؛ می توانید از نرم افزارهای کوک ساز و یا تخصصی کوک گیتار که قابلیت نصب بر روی گوشی را دارند، استفاده کنید. این نرم افزارها در سیستم های اندروید و ios به راحتی در دسترس هستند و تنها با دانلود، می توانید از آن ها استفاده کنید. چند مورد از این نرم افزار ها شامل n-Track Tuner، Guitar Tuna، Guitar Tuner Easy tune chords و… می باشند.

افزودن دیدگاه جدید