قیمت ویولن یاماها

پیش از اینکه درباره ویولن یاماها و قیمت ویولن یاماها صحبتی بکنیم، بهتر است که مقدمه کوتاهی درباره ویولن و ویژگی های یک ویولن خوب داشته باشیم.

معرفی ساز ویولن

ویولن یکی از مشهورترین سازهای زهی جهان است. آوایی شگفت انگیز، نوستالژیک و جادو کننده دارد. می توان آن را ستون فقرات ارکستر دانست. صدای آن به زیبایی پرتره های هنر نقاشی است. به این معنا که ویولن یک پرتره صوتی می آفریند. این ساز شخصی ترین بیان را با عمومی ترین ابزارها پدید می آورد. یعنی می تواند با نت ها که ابزاری عمومی اند، خصوصی ترین احساسات هنرمند را بازگو کند. درباره اینکه ویولن چه تباری دارد و اینکه این ساز اساسا پدری در شجره نامه خود دارد یا نه، گفتگوها بسیار است. برخی تاریخ نگاران موسیقی عقیده دارند که چنین شجره نامه ای وجود دارد. آنها ساز رباب را نامزد این مقام کرده اند. رباب سازی شرقی است که احتمالا پیش از قرن نهم میلادی به اروپا برده شد. چون همان تاریخ نگاران قدمت ویولن را تا قرن نهم میلادی ردیابی کرده اند. در نتیجه رباب که با تغییراتی به صورت ویولن درآمده، قاعدتا پیش از قرن نهم به اروپا برده شده است.

ویژگی های یک ویولن خوب برای خرید

یک ویولن عموما از چند بخش درست شده است که عبارتند از: آرشه، جعبه رزونانس یا طنینی، دسته یا گردن، خرک، گریف، سیم گیر و سیم ها. در نتیجه هنگام خرید یک ویولن، باید به این قسمتها با وسواس یک حرفه ای، دقت کرد. روی هم رفته، در هنگام خرید، قبل از آنکه درباره قیمت ویولن یاماها کنجکاوی کنید، باید به نکات مهم تری توجه داشته باشید :

  1. بدنه ویولن نباید ترک داشته باشد. هر گونه ترکی در بدنه روی کیفیت صدای آن اثر می گذارد.
  2. چوب آرشه نباید انحنا داشته باشد و باید با موهای آن موازی باشد.
  3. گریف ویولن باید صاف و بدون انحنا باشد.
  4. جنس بدنه ساز بهتر است از چوب های آبنوس، بلسان بنفش، افرا، بید و صنوبر باشد.
  5. ساز را پیش از خریدن حتما با کمک یک استاد نوازنده بررسی کنید تا خوش صدایی آن تضمین شود.
  6. به برچسب اطلاعات ساز دقت کنید. اطلاعات کامل سازنده، کشور و کمپانی در آن درج شده است. در صورت نبود چنین برچسبی اطلاعات کامل را از فروشنده بخواهید.
  7. گوشی های کوک نباید شل شوند که اصطلاحا نتوانند کوک را نگه دارند.

قیمت ویولن یاماها

حالا و بعد از این تذکرها می توانید به قیمت ویولن یاماها توجه کنید. در واقع، یکی از برندهایی که می توانید، با توجه به نکاتی که گفتیم بخرید، یاماهاست. شرکت یاماها یک شرکت چند ملیتی است. مقر اصلی آن کشور ژاپن است. این شرکت که در سال ۱۸۸۷ میلادی پایه گذاری شد، یکی از مشهورترین برندهای ساخت سازها و آلات موسیقی است. این شرکت علاوه بر سازهای دیگر، چند نوع ویولن تولید نیز کرده است. قیمت ویولن یاماها، با توجه به نوع و ویژگی های هر کدام متفاوت است :

قیمت ویولن YEV-104 یاماها

یکی از محصولات شرکت یاماها ویولن Yamaha YEV-104 یا ویولن سایلنت یاماهاست. این ویولن با قیمتی بین ۱۸ میلیون تا ۲۳ میلیون تومان در بازار موجود است.

قیمت ویولن V3SKa یاماها

نوع دیگری که این شرکت به بازار عرضه کرده، مدل V3SKa است. این ویولن در حدود ۳۴ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

قیمت مدل TF142 یاماها

یک مدل دیگر شرکت یاماها ویولن تی اف ۱۴۲ است که قیمت آن بین ۳۲ میلیون تا ۴۴ میلیون تومان در نوسان است.

قیمت ویولن SV-250 یاماها

مدل دیگر Yamaha SV-250، محصول دیگر شرکت یاماها است که در حدود ۷۸ میلیون تا ۸۶ میلیون تومان، ارزش دارد.

قیمت ویولن YSV-104 یاماها

ویولن الکترونیک یاماها مدل YSV-104 دیگر ساز تولیدی این شرکت است که ۱۷ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

قیمت ویولن دست دوم یاماها

در ادامه فهرست قیمت ویولن یاماها، به ویولن های دست دوم هم بپردازیم. ویولن های یاماها را در بازار دست دوم فروشی نیز می توان پیدا کرد. این ویولن ها از ۵ میلیون تا ۲۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده اند. توصیه ای که درباره ویولن های نو کردیم درباره ویولن های دست دوم بیشتر صادق است. در اینجا هم قبل از آنکه به قیمت ویولن یاماها فکر کنید، به سلامت آن توجه کنید. اتفاقا برای خرید ویولن های دست دوم، باید دقت تان را چند برابرتر از جاهای دیگر کنید.

افزودن دیدگاه جدید