بهترین کتاب های آموزش پیانو

بهترین کتاب‌های آموزش پیانو

پیانو با نغمه های جادویی طرفدارانی از همه نسل ها دارد که مایلند این ساز جادویی را بیاموزند و قطعات تاثیرگذاری را برجای بگذارند. اما فارغ از قیمت نسبتا گران ساز، چالش های دیگری نیز مانند داشتن گستره صوتی بالا ممکن است شوق و انگیزه هنرجو را بکاهد بطوری که رمقی برای پیگیری تمارین نیز نداشته باشد. آموزش اصولی با بهترین کتاب‌های آموزش پیانو می تواند سختی های مسیر را بکاهد و از طریق این نقشه راه مدون، تمارین طولانی را نیز به درستی به پایان رساند. خوشبختانه تالیف کتاب های آموزش پیانو، بستر شگفت انگیز و کم هزینه ای است تا با نکات و مفاهیم تاثیرگذار آشنا شد و توانست همچون نوازندگان حرفه ای هنرنمایی کرد. 

با کتاب های آموزش پیانو بیشتر آشنا شوید

پیانو از سازهای است که برای کسب مهارت، علاوه بر استعداد و علاقه میبایست انگیزه داشت تا سختی های مسیر کمتر آزاردهنده باشد. هنرجویانی که در حال یادگیری الفبای اولیه هستند مطمئنا نیاز دارند نخست با اصول شاخص بر مهارت نوازندگی پیانو آشنا شوند که از تاثیرگذارترین آنها ژست صحیح نوازنده در حین نواختن ساز پیانو و ریتم نواختن آن ساز است. 

هنرجویان کم کم با تسلط بر جغرافیای ساز، کسب مهارت خیره کننده ای خواهند داشت و شنوندگان را با آوای دل انگیز قطعات مشعوف می کنند اما ژست صحیح نوازنده در حین نواختن ساز پیانو و ریتم نواختن آن ساز می تواند عیار آموزش را مشخص کند. 

موسیقی به ویژه نوای سحر انگیز پیانو از هنرهای ارزشمند است که پیر و جوان علاقه ای وافر به آن دارند. تعجیل در آموختن میتواند آفت زننده ای باشد که نه تنها شوق آموختن بلکه رمزگشایی از استعداد را نیز کمرنگ کند. 

مطالعه کتاب‌های آموزش پیانو می تواند بینشی به شما ببخشد که همچون نوازندگان چیره دست، همگان را از ذوق و توانمندی خویش سیراب نمایید. در ادامه به نام آشناترین کتاب های آموزش پیانو گریزی زده شده است اگر شما نیز با کتاب خاصی تمرین کرده اید و رضایت دارید، در قسمت نظرات اسامی را به اشتراک بگذارید تا دیگران نیز از این گنجینه های ارزشمند، بهره مند شوند.

کتاب خود آموز تصویری پیانو

آموزش اصولی پیانو در عصر کنونی که زندگی ماشینی جریان دارد و دغدغه کمبود وقت به شدت احساس می شود، کمی چالش برانگیز است اما با تهیه کتاب خودآموز تصویری پیانو می توان این سختی و شدائد را نیز کمرنگ کرد بطوری که خلا نبود استاد چیره دست نیز برطرف می شود. حال هنرجویان بسیاری توانسته اند از این طریق با مفاهیم و تکنیک های نوازندگی پیانو آشنا شوند و هنرنمایی نیز کنند.  

اگرچه ترجمه فارسی این کتاب تاکنون در دسترس نیست اما علاقمندان به نوازندگی پیانو که اندک آشنایی با زبان انگلیسی داشته باشند نیز می توانند از کتاب خود آموز تصویری پیانو بهره مند شوند و تسلط خوبی بر مفاهیم ابتدایی پیرامون تئوری نواختن پیانو کسب کنند.

کتاب چگونگی نوازندگی ساز محبوب پیانو در ده درس

از دیگر منابع انگلیسی زبان که در ده درس تالیف شده است، کتاب چگونگی نوازندگی ساز محبوب پیانو در ده درس است تا علاقمندان که چندان آشنایی با تکنیک های تاثیرگذار ندارند، بتوانند الفبا را بیاموزند و اعتماد بنفس خویش را ارتقا بخشند. 

از دیگر مزایا آن علاوه بر سهولت، درک یادگیری زود بازده تنها در ۵ ساعت است. همچنین نویسندگان از دغدغه هنرجویان مبتدی نسبت به قرارگیری انگشتان بر ساز نیز آگاه بودند و تصاویری گویا را قرار داده اند. 

کتاب راهنمای پیانو و کیبورد به زبان ساده

اگر هنرجو یادگیری خود را محدود به آموزش تکنیک ها و مفاهیم کند اما نتواند اشکالات پایه را برطرف کند مطمئنا آثار نواخته شده، چندان چنگی به دل نخواهند زد. مطالعه این کتاب جامع که تاکنون ترجمه فارسی آن در دسترس نیست، می تواند نقشه راهی کامل باشد تا ضعف و اشکالات را برطرف کرده و نوازندگی پیانو را اصولی آموخت، بی جهت نیست که یک منبع کامل جامع و درخشان در بین اهالی موسیقی یاد می شود.

کتاب بِیِر/ beyer

این کتاب نیز از مراجع تاثیرگذار برای پیشرفت مهارت نوازندگی پیانو است تا بتوان از ذوق و توانمندی رمزگشایی کرد و با اعتماد بنفس آثار تاثیرگذاری بر جای گذاشت. اما تسلط بر مفاهیم و نکات این کتاب بدون همراهی و پشتیبانی استاد چیره دست ناممکن است.

اگر شما در ابتدای مسیر یادگیری الفبای پیانو هستید اما مایلید قدم های آموزشی خویش را درست و اصولی بردارید بهتر است این کتاب جامع و ارزشمند را از دست ندهید که خوشبختانه ترجمه فارسی آن به همت استاد منصور پرویزی در دسترس است تا استعداد هیچ هنرجویی قربانی ناآشنایی با منابع انگلیسی نشود.

اگر مایلید مروری بر سرفصل های این منبع تاثیرگذار آموزش پیانو داشته باشید، باید بدانید که در بخش مقدماتی گریزی به استانداردهای نواختن پیانو زده شده است تا با تسلط بر آنها قدم در راه آموزش گذاشت. از دیگر نقاط قوت آن، میتوان آموزش قرار دادن دو دست روی پیانو در اغلب درس های کتاب را اشاره کرد. 

کتاب چهل آهنگ برگزیده برای پیانو

خوشبختانه اساتید و فرهیختگان بسیاری در کشورمان ایران حضور دارند که ساز پیانو را به خوبی می شناسند و توانسته اند یک مرجع آموزش استاندارد نیز به رشته تحریر در آورند. کتاب چهل آهنگ برگزیده برای پیانو، اثر ارزشمند استاد ناصر جهان آرای است که توانسته نظر پیشکسوتان این ساز را نیز جلب کند.

از نقاط قوت آن می توان به تشریح تمامی سبک‌های نواختن پیانو از سطوح ساده به سطوح دشوار اشاره کرد تا تمامی علاقمندان با هر سطح سواد موسیقیایی بدون چالش مفاهیم را بیاموزند.

همچنین در این اثر ارزشمند، تمامی علائم و نشانه‌های انواع سبک‌های نواختن این ساز جادویی نیز اشاره شده است تا تسلط بر تئوری های نوازندگی هیچ هنرجویی را از پیمودن مسیر آموزش واندارد. البته زمانی میتوان به پیشرفت امیدوار بود که استادی صاحب سبک به عنوان همراه و پشتیبان حضور داشته باشد.

کتاب اشمیت " تمرینات مقدماتی برای پنچ انگشت"

هدف از نگارش کتاب اشمیت را میتوان، تقویت مهارت سرعت نوازندگان مبتدی در زمان تمارین عنوان کرد تا با عبور از چالش های متعدد، بتوانند هنرنمایی خیره کننده ای در مجامع عمومی با فشردن سرعتی انگشتان بر روی شستی های ساز داشته باشند. 

با پیگریی تمارین این کتاب میتوان از سرعت بالا نوازندگی ساز پیانو لذت بینظیری را شاهد بود اما بیاد داشته باشید حضور استاد، رمزگشایی از استعداد برای کسب مهارت را با چالش کمتری مواجه می کند و الزامی است.

کتاب فرهنگ لغت آکورد پیانو

پیانو از سازهای شگفت انگیزی است که با آوای سحر انگیز خود میتواند به شنوندگان لذت واضحی را ارزانی دارد. تسلط بر اصول نت نویسی، دغدغه جدی برای برخی هنرجویان است اما خوشبختانه با مطالعه کتاب فرهنگ لغت آکورد پیانو، میتوان از این دشواری نیز عبور کرد. تشریح کامل و جامع اصول نت نویسی ابهامی را برای هنرجو باقی نمی گذارد بطوری که شخص بی نیاز از پیگیری نمودارهای کیبورد برای آکوردها در سایر منابع خواهد بود.

از دیگر مزایا این کتاب ارزشمند وجود چارت آکورد و چارت مقیاس بزرگ است تا هنرجو با کمی آشنایی با زبان انگلیسی شاهد تسلط بینطیری بر تمامی آکوردهای ماژور و آکوردهای افزوده مانند آکوردهای هفتم، نهم، یازدهم و سیزدهم نیز باشد و بتواند مهارت خویش را بدون سختی و دشواری ارتقا بخشد. 
 

افزودن دیدگاه جدید