ساده ترین آهنگ های گیتار آکوستیک برای شروع + نت ها

Tablatures (زبانه های) گیتار، یادگیری آهنگ ها را بسیار آسان و شما را از نت خوانی بی نیاز می کرده اند. 

دراین مقاله به معرفی زبانه های ۲۰ آهنگ آکوستیک می پردازیم که هم بسیار محبوب هستند  و هم اما یادگیری و اجرای آن ها با گیتار آنها آسان است 

خواندن تبلچرها یا زبانه های گیتار

اگر هنوز از زبانه ها برای یادگیری آهنگ استفاده نمی کنید ، لذت نواختن آسان آهنگ ها را از دست می دهید. شما می توانید زبانه های آهنگ های مورد علاقه خود را از سایت هایی که در زیر به شما معرفی کرده ایم پیدا و از نواختن آن ها لذت ببرید :

https://www.ultimate-guitar.com/‎

https://www.chordie.com/‎

https://www.guitartabs.cc/‎

در ابتدا ، ممکن است زبانه ها مانند یک گروه از اعداد روی خطوط به نظر برسند. البته ، از نظر فنی هم این چنین است. اما بعد از اینکه یاد گرفتید چگونه زبانه های گیتار را بخوانید ، می فهمید که همه چیز چقدر منطقی است. در اینجا یک ویدیوی شگفت انگیز در مورد رمزگشایی زبانه ها برای شما ارائه شده است:

https://youtu.be/_FFk31qUr-k

اکنون وقت آن است که به موضوع اصلی مطلب، یعنی معرفی زبانه های ۲۰ آهنگ ساده برای مبتدیان، بپردازیم.

آهنگ  Sunshine of Your Love

نواختن این آهنگ برای هر گیتاریست و در هر سطحی جالب و لذت بخش خواهد بود چراکه آهنگ بسیار ساده ایست. ریف مقدماتی در مقیاس جزئی بلوز پنتاتونیک در کلید D اجرا می شود.

آهنگ Love Yourself

این آهنگ توسط جاستین بیبر منتشر شده و توسط اد شیران نوشته شده است. حتی اگر به تازگی نواختن گیتار را شروع کرده باشید.  Love Yourself آهنگ بسیار راحتی برای یادگیری روی گیتار است ، آهنگ در کلید E major اجرا می شود ، بنابراین شما از آکوردهای این کلید استفاده خواهید کرد.

آهنگ Redemption

این آهنگ از باب مارلی یک آهنگ سولو آکوستیک در کلید G است. او این آهنگ را بدون پیک گیتار و با استفاده از انگشت شست نواخته است.

آهنگ Wonderful Tonight

این آهنگ محبوب توسط اریک کلپتون بزرگ نواخته شده که مورد توجه قرار گرفته است. شما می توانید آن را به عنوان یک مبتدی بنوازید.

آهنگ Amazing Grace

این آهنگ مشهورترین آهنگ های فولکلور است. این نسخه در کلید G نواخته می شود ، ونواختن آن بسیار ساده و آسان است.

آهنگ Someone Like You

این آهنگ ادل یک ترانه بسار معروف و محبوب است که در سال ۲۰۱۱ منتشر شده است و یکی دیگر از آهنگ های آسان برای گیتاریست های مبتدی بشمار میرود. Someone Like You در کلید A نواخته می شود. البته شما باید یک کاپو به فرت ۲ گیتار خود اضافه کنید.

آهنگ Mad World

نسخه Gary Jules از Mad World برای نوازندگان مبتدی یک انتخاب عالی خواهد بود ، چراکه یادگیری آن راحت تر از آن است که تصور می کنید. 

آهنگ Jingle Bells

اگر می خواهید یک آهنگ ساده برای کریسمس یاد بگیرید این آهنگ انتخاب مناسبی است. 

آهنگ Pink Panther

یک آهنگ عالی برای نوازندگان مبتدی گیتار است ، نه تنها به این دلیل که بسیار آسان است ، بلکه از این نظر حائز اهمیت است که دارای چندین عنصر فنی می باشدکه با تکرار و تمرین مهارت های گیتار شما را بهبود می بخشد.

آهنگ Greensleeves

شما عاشق یادگیری این آهنگ زیبا خواهید شد ، زیرا ریتم بسیار خوبی دارد و اجرای آن بسیار سرگرم کننده است و یکی از آن آهنگ هایی ست که به نظر نواختن کار مشکلی ست اما در واقعیت نواختن آن با گیتار بسیار ساده و راحت است. 

آهنگ La Bamba

ریف اصلی La Bamba به راحتی قابل یادگیری است و فرصتی عالی برای انجام تمرینات انگشتی  و افزایش سرعت نوازندگی فراهم می کند.

آهنگ House of the Rising Sun

این آهنگ از جمله قطعه هایی ست که نواختن آن به هر هنر آموز گیتار مبتدی توصیه می شود. این آهنگ در ابتدا توسط Animals منتشر شد و از آن زمان تاکنون توسط گروه های زیادی باز خوانی شده است.

آهنگ Twist and Shout

بیتلز یکی از محبوب ترین گروه های جهان است و خوشبختانه آنها آهنگهای زیادی را ضبط کردند که اجرای آن ها برای مبتدیان بسیار آسان است. Twist and Shout یکی از آنهاست.

آهنگ Wild Thing

آیا باور می کنید که این آهنگ در سال ۱۹۶۶ منتشر شده است؟ و هنوز هم یک ترانه عالی محسوب می شود که هر گیتاریستی می تواند آن را بنوازد.

آهنگ Ring of Fire

این در این آهنگ کلاسیک، جانی کش از چند آکورد اساسی استفاده می کند که باید آنها را بدانید و همچنین از الگوی ساده ضربه زنی I - IV - V استفاده می کند. 

آهنگ Hurt

این آهنگ در ابتدا توسط Nine Inch Nails منتشر شد ، اما کاور جانی کش مشهورتر شد. این آهنگ عالی دلیل عمده ی شهرت جانی کش هست. 

آهنگ Good Riddance

این آهنگ Green Day برای یادگیری با گیتار بسیار ساده است و ملودی فوق العاده ای دارد. این کار با آرپیگ زدن چند آکورد اساسی گیتار و سپس ضرب زدن آنها شروع می شود. و در کلید Em نواخته می شود.

آهنگ My Girl

چه کسی نمی خواهد یک آهنگ عالی یاد بگیرد و همزمان چندین مهارت مهم گیتار را تمرین کند. با تمرین این آهنگ که توسط The Temptations  ساخته شده شما این فرصت را خواهید داشت که چندین مهارت مهم گیتار  را آموزش و تمرین کنید . 

آهنگ Wipeout

این یک آهنگ نتنها بسیار انرژی بخش است بلکه یادگیری آن نیز بسیار آسان است و به شما فرصتی می دهد تا چیدمان متناوب رشته های مجاور را تمرین کنید.

آهنگ Happy Birthday 

و آخرین و محبوب ترین آهنگ در تمام جهان که هم بسیار پرکاربرد و محبوب است و هم نواختن آن بسیار آسان است.

افزودن دیدگاه جدید